"Uroczy Zakątek" z Majdanu Małego Liderem Lokanych Społeczności

Aktualnosci, Poniedziałek, 7 sierpnia 2017
"Uroczy Zakątek" z Majdanu Małego Liderem Lokanych Społeczności

W dniu 24.07.2017r. w sali konferencyjnej przy Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamo­ściu odbyło się uro­czyste rozstrzygnięcie III edycji konkursu „Liderzy Lokalnych Społeczności” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze”.

Konkurs skierowany był do organizacji pozarządowych (stowarzyszeń i fundacji) oraz grup nieformalnych (tj. kół gospodyń wiejskich, klubów seniora i sołectw) mających siedzibę, filię lub prowadzących działalność na obszarze działania LGD „Nasze Roztocze” tj. na terenie gmin Adamów, Krasnobród, Józefów, Szczebrzeszyn, Zamość i Zwierzyniec.

Celem konkursu było pobudzenie aktywności organizacji i grup nieformalnych do podejmowania nowych działań na rzecz środowisk lokalnych, a także wyróżnienie organizacji podejmujących najciekawsze inicjatywy służące aktywizacji mieszkańców.

Do Konkursu  zgłosiło się 15 organizacji oraz grup nieformalnych, które zaprezentowały ciekawe projekty zrealizowane w 2016 roku na obszarze LGD „Nasze Roztocze”.

Zgodnie z decyzją komisji kon­kur­sowej I miejsce zajęło i główną nagrodę - bon o wartości 500 zł otrzymało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Majdan Mały i okolic „Uroczy zakątek” za realizację projektu „Ocalić od zapomnienia” – upamiętnienie akcji wysiedlenia w 1943 roku mieszkańców wsi Majdan Mały.

Projekt polegał na wykonaniu pamiątkowej tablicy upamiętniającej wysiedlenie mieszkańców wsi Majdan Mały oraz zorganizowaniu uroczystości patriotycznej, podczas której dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy.

Projekt został zrealizowany w ramach Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły przy współpracy z Bankiem Zachodnim.

W podsumowaniu konkursu udział wzięli oraz nagrodę odebrali przedstawiciele stowarzyszenia „Uroczy Zakątek”: Anna Borek – skarbnik i Jan Kopczyński – członek stowarzyszenia i jednocześnie sołtys Majdanu Małego.

Wszystkim członkom stowarzyszenia gratulujemy i życzymy kolejnych interesujących inicjatyw.

Foto – LGD „Nasze Roztocze”

Galeria zdjęć


Goganet